reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Po służbie ruszyli na ratunek

2019-05-21 12:05:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Dzielnicowi z jarocińskiej komendy, będąc po służbie, zauważyli pożar budynku mieszkalnego. Z posesji słychać było wołanie o pomoc. Funkcjonariusze nie tracąc czasu, ruszyli z pomocą poszkodowanym. Wchodząc do zadymionego budynku pomogli jego mieszkańcom bezpiecznie opuścić mieszkanie oraz zajęli się ratowaniem mienia.

W miniony piątek dzielnicowi z KPP w Jarocinie, będąc po służbie u jednego z kolegów zauważyli, że w jednym z pobliskich domów z poddasza wydobywa się dym. Z posesji dochodziło też wzywanie o pomoc, skierowane do jednego z policjantów. Mundurowi natychmiast zareagowali i udali się do płonącego budynku.

 

Gdy dotarli na miejsce, sytuacja wyglądała bardzo dramatycznie. W budynku, w którym przebywało kilka osób, w tym dwoje dzieci i ich babcia, ogień opanował większość dachu . Funkcjonariusze: mł. asp. Tomasz Woelke, asp. Robert Nowakowski, mł. asp. Marcin Andrzejewski, mł. asp. Piotr Bielawski, sierż. sztab. Marcin Kozłowski, asp. Bartosz Szymkowiak, asp. Paweł Kaczmarek i asp. Nikodem Hojak natychmiast pomogli będącej na miejscu kobiecie wyprowadzić z budynku przebywającą tam osobę a następnie zaopiekowali się dziećmi. Jeden z funkcjonariuszy zabezpieczył też psa.

 

Mundurowi jednak na tym nie poprzestali. Nie wiedząc, czy służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu, policjanci wezwali na miejsce pogotowie i straż pożarną. Inni w tym czasie jeszcze raz dokładnie sprawdzili wnętrze domu. Ponieważ z palącego się dachu na teren posesji spadały płonące elementy, mundurowi wyprowadzili z posesji znajdujące się tam pojazdy, by nie uległy one zniszczeniu. Policjanci, do czasu przyjazdu strażaków, zajęli się także przygotowaniem terenu do sprawnego i szybkiego przeprowadzenia akcji gaśniczej.

 

Akcja na miejscu przebiegała bardzo dynamicznie. Jeden z funkcjonariuszy, posiadający uprawnienia ratownika medycznego, do czasu przyjazdu karetki miał pod kontrolą przede wszystkim osoby poszkodowane. Dzięki temu mógł sprawnie udzielić pomocy jednej z kobiet, która w wyniku emocji, zemdlała.

 

Po przybyciu na miejsce pożaru pogotowia, mieszkańcy budynku zostali przekazani pod opiekę służb medycznych. Jak się okazało, na szczęście żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń.

 

Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin i uczestniczyło w niej kilka zastępów straży, zarówno z PSP jak i OSP. Jak ustalono, przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.
Źródło: KPP Jarocin


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl