reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Wydarzenia

Jarocin Festiwal 2019 w pigułce

2019-07-12 14:56:02

Przed nami Jarocin Festiwal 2019. Gdzie kupić bilety? Jak zdobyć opaski? Jakie zaplanowano wydarzenia okołofestiwalowe?

Bilety/Karnety/Opaski

Od soboty – 13 lipca będzie można stacjonarnie kupić bilet w kasach przy Maratońskiej

Kasy będą czynne:

  • sobota: 12:00 - 23:00 (11 godzin)
  • niedziela: 16:00-22:00 (6 godziny)


Punkty opaskowania zlokalizowane będą także przy ul. Maratońskiej i będą czynne
 

  • sobota: 11:00 - 23:00 (12 godzin)
  • niedziela: 16:00-22:00 (6 godziny)Uwaga! można płacić kartą, można kupować bilety on-line także w dniu imprezy.

 

Osoby małoletnie

Samodzielnie na teren festiwalowy mogą wchodzić osoby, które ukończyły 16 lat. Młodsi podczas imprezy muszą znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2006 roku) wchodzą bezpłatnie. Podstawą weryfikacji wieku jest dowolny dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna). Dzieci również obowiązkowo muszą się zaopaskować. Na opasce „Dziecko Jarocina” będzie można dopisać numer telefonu kontaktowego do opiekuna.

 

Zwycięzcę JRM wybierze publiczność

 

Jagoda Kret, Izzy & The Black Trees oraz Para to młodzi artyści, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych. Wybierze go publiczność w głosowaniu SMS-owym.

 

Kolejność występów laureatów została wyznaczona w drodze losowania.

 

Jak głosować na zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych?

Należy wysłać SMS na numer 4628 (koszt wiadomości SMS wg stawek operatora)

Aby oddać głos na poszczególny zespół, SMS musi mieć odpowiednią treść, przypisaną dla każdego wykładowcy: 

  1. Aby oddać głos na zespół Izzy & The Black Trees wyślij SMS o treści: JR2019.A

  2. Aby oddać głos na zespół Para wyślij SMS o treści: JR2019.B

  3. Aby oddać głos na zespół Jagody Kret wyślij SMS o treści: JR2019.C

 

Głosowanie odbędzie się w sobotę 13 lipca – linie SMS-owe uruchomione będą pomiędzy godz. 18.15 do 21:00.

Wyniki zostaną ogłoszone jeszcze podczas sobotniego koncertu.

 

Tradycyjnie w ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłych muzyków – niedziela (14 lipca) godz. 15.00.

 

Imprezy okołofestiwalowe

 

Jarocin Festiwal zagra z hasłem „Zostaw serce na ziemi”

 

Tegoroczny Jarocin Festiwal zagra pod hasłem „Zostaw serce na ziemi”. Ta wspaniała akcja prowadzona przez Fundację dla Transplantacji ma na celu rozpowszechnienie idei przeszczepów, ratujących ludzkie życie i zdrowie. Zespół HLA 4transplant, którego perkusistą jest znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński, jednocześnie założyciel Fundacji dla Transplantacji, rozpocznie Jarocin Festiwal 2019.

 

Akustyczne wspomnienie o Ryśku Riedlu w Spichlerzu Polskiego Rocka

 

30 lipca 2019 roku przypada 25. rocznica śmierci legendarnego wokalisty Dżemu - Ryszarda Riedla, goszczącego na jarocińskim festiwalu wielokrotnie. Nie może więc w tym roku zabraknąć w Jarocinie i tego ważnego akcentu.

14 lipca w samo południe, w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Sitko, autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. To niezwykła książka o niezwykłym człowieku. Jest jak podróż w czasie. Zawiera wiele osobistych wspomnień związanych z artystą - spisanych wśród członków rodziny, przyjaciół, znajomych, dziennikarzy i muzyków. To cenna i pięknie wydana pamiątka dla tych, którzy pamiętają jednego z najbardziej niezwykłych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Słowo wstępne napisał Sebastian Riedel, który specjalnie dla fanów Ojca wystąpi w Spichlerzu z akustycznym koncertem. Spotkanie wzbogaci wystawa pamiątek po Ryśku Riedlu i wspólne wysłuchanie niepublikowanych nagrań. Te nagrania, na wyjątkowej płycie kompaktowej, której szata graficzna nawiązuje do grafiki płyty winylowej, dołączone są do książki zawierającej także wiele niepublikowanych wcześniej wspomnień i fotografii.

 

Festiwalowy rynek

 

Kilkanaście koncertów, zjazd motocyklistów, festiwal food trucków, a do tego rockowe animacje dla dzieci – tak będzie wyglądała okołofestiwalowa strefa zorganizowana na jarocińskim rynku. Smaki nie tylko muzyczne będzie można odkrywać od piątku 12 do niedzieli 14 lipca. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny

Strefa rusza dzień przed rozpoczęciem Jarocin Festiwal, w piątek o godz. 18.00. Tego dnia zaplanowano 4 koncerty. Zagrają: Teren Prywatny, No Way, Zespół Senders i Nights Inspirations. Sobotnia strefa na rynku ruszy o godz. 15.00. Tego dnia zagrają Grana Śmietana, Dorota Wróblewska & Q – Artist, Thumbnail oraz Sunday Morning. W niedzielę startujemy także o 15.00. Muzycznie pojawią się: Greyfruits, Four Days Lockdown, Monroe i Ke Nako.

Festiwalowy Rynek zamieni się również w Zlot Food trucków!!! Od piątku do niedzieli będziemy Was karmić z mobilnych kuchni w stylach z całego świata. Amerykański burger, azjatycki Pat-thai, belgijska frytka czy tajskie lody to tylko cześć z naszego asortymentu. Mały i duży znajdzie coś dla siebie. Dla tej starszej części publiczności mamy również niemałą atrakcję piwną. Na jarocińskim rynku zagości mała strefa piwna, a w niej browary:
Rock Browar Jarocin, Moczybroda, Fortuna.Strefa food trucków czynna :


Piątek od 15.00 do *


Sobota od 12.00 do *


Niedziela od 12.00 do ** Będziemy działać tak długo, jak będzie Wasze zainteresowanie

 

Specjalne atrakcje czekać będą na dzieci w strefie animacji. Każdego dnia strefa dla dzieci czynna będzie do godz. 20.00. Uwaga! Każde dziecko, które przyjdzie z własną bawełnianą koszulką lub płócienną torbą będzie mogło ozdobić ją wzorami z festiwalowych szablonów. Na najmłodszych będą czekały tatuaże, spreje do włosów i wiele innych atrakcji.

 

Zlot motocyklowy

 

Burmistrz Jarocina zaprasza pasjonatów dwóch kółek, uwielbiających warkot silników motocyklowych na Festiwalowy Zlot Motocyklowy. Sobota – 13 lipca, godz. 15.00, Rynek w Jarocinie. Każdy, kto przybędzie na zjazd motorem może liczyć na poczęstunek od organizatorów.

 

Festiwalowy slam poetycki

 

Jednym z wydarzeń okołofestiwalowych będzie slam poetycki, czyli turniej, podczas którego każdy może przeczytać swój autorski tekst. To może być fragment opowiadania, wiersza, piosenki, ale możliwości są nieograniczone. Tematyczny slam festiwalowy odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka, w sobotę 13 lipca, o godz. 14.00.

 

Podczas Jarocin Festiwalu proponujemy formułę tematycznego slamu poetyckiego. Postarajcie się, by wasze teksty nawiązywały do hasła „Jarocin Festiwal: wolność w muzyce". Dla zwycięzców turnieju organizatorzy przewidzieli nagrody. Za pierwsze miejsce można wygrać 100 złotych, II nagroda wynosi 50 złotych.

 

Nie chcesz wystąpić na scenie? Przyjdź w charakterze publiczności i wybierz najlepszy występ tego dnia, bo o zwycięstwie decyduje publiczność.

 

Zapisy uczestników, chcących zaprezentować swój tekst na adres: literufka.jarocin@gmail.com lub u organizatorów przed turniejem. Pamiętajcie! Zaczynamy w festiwalową sobotę o 14.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka.

 

Jarocin Festiwal - Zmiana organizacji ruchu

 

Okolica rynku

 

Z uwagi na organizację imprez okolicznościowych związanych z Jarocin Festiwal 2019, nieczynny będzie parking na rynku od piątku - 12 lipca, od godz.: 06.00 do poniedziałku - 15 lipca do godz.: 06.00.

 

W piątek, 12 lipca od godz.: 06.00 zamknięty zostanie wjazd na rynek i od tej chwili do poniedziałku – 15 lipca do godz.: 06:00 nie będzie możliwości pozostawienia samochodu na parkingu na rynku. Zamknięta zostanie ul. Śródmiejska od skrzyżowania z ul. Wąską, ul. Wrocławska od skrzyżowania z ul. Kilińskiego, ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Średnią. Przejezdna będzie ul. Gołębia.

 

Jednocześnie informujemy, że pojazdy posiadające stosowne przepustki będą mogły wjechać na rynek od ul. Śródmiejskiej do piątku 12 lipca do godziny 18.00 i wyjechać ul. Wrocławską. Przywrócenie parkingu na rynku planowane jest na w poniedziałek – 15 lipca, od godz. 06.00.

 

Okolice ul. Maratońskiej

 

Zmiana organizacji ruchu nastąpi także przy ul. Maratońskiej. Zmiany będą obowiązywały od 13 lipca (sobota) od godz.: 09.00 do 15 lipca (poniedziałek) do godz.: 06.00. Zamknięte zostaną: ulica Wrzosowa od skrzyżowania z ulicą Tęczową, skrzyżowania ulicy Wrzosowej z ulicami: Bluszczową, Jałowcową, Żurawinową i Poziomkową. Zamknięciu ulegnie odcinek ulicy Do Zdroju od skrzyżowania z ulicą Tęczową. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu na ulicy Maratońskiej w postaci zakazu wjazdu od ul. Żerkowskiej, oraz zamknięcia ulicy Maratońskiej od skrzyżowania z ulicą Okrężną. Na ul. Maratońskiej, na odcinku od ul. Okrężnej ruch pojazdów odbywał się będzie jednokierunkowo w stronę ul. Żerkowskiej.

 

 


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl