reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Wilkowyja

Burmistrz Adam Pawlicki na dożynkach zagrał na dudach

2019-08-14 07:08:00

Za nami dożynki wiejskie w Wilkowyi. Uroczystość zainaugurowała msza św. w miejscowym kościele. Następnie odbyła się część obrzędowo-artystyczna przy sali wiejskiej, której jednym z punktów był występ jarocińskiej kapeli dudziarzy, która niedawno wznowiła działalność.

Zgodnie z tradycją był dożynkowy wieniec i bochen chleba, upieczony z tegorocznego ziarna. Na scenie zaprezentowały się formacje muzyczne, wokalne i taneczne - m.in.  chór „Zawsze Młodzi” oraz kapela dudziarzy, w której gra burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Całość zwieńczyła zabawa taneczna z DJ-em Mateo.
 
Jarocińska kapela dudziarzy niedawno wznowiła działalność. Jednym z jej członków jest burmistrz Adam Pawlicki, który wraz ze swoim bratem Jackiem uczył się gry na dudach u Franciszka Szymkowiaka w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie. W kapeli jako skrzypek gra Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor tej szkoły, a obecnie nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym i dyrygent zespołu "Zawsze Młodzi". Drugim dudziarzem kapeli jest Zdzisław Marecki z Wilkowyi, który także uczył się u Franciszka Szymkowiaka. I to właśnie on wyszedł z inicjatywą reaktywacji kapeli. Do grania wrócił po 30 latach przerwy.
 
 


FotorelacjaReklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl