reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama: Materiały budowlane : POLWOS - WITASZYCE

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Taekwondo

Białe Tygrysy z medalami z mistrzostw młodzików

2019-06-26 13:42:06

Komplet medali, złoto, srebro i brąz zdobyli zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W najważniejszej imprezie sezonu dla tej grupy wiekowej złoto wywalczyła Zuzanna Szymkowiak, srebro padło łupem Anity Murawskiej, a z brązowego krążka cieszyć się mógł Nikodem Urban.

Tegoroczna edycja Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików odbyła się w Bornym Sulinowie, a wystartowało w nich około 160 zawodniczek i zawodników z trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach: układach formalnych poomsae, dwuboju technicznym i walce sportowej. W tym gronie znalazła się również tym razem skromna, bo czteroosobowa reprezentacja Białych Tygrysów Jarocin.

 

Najlepiej zawodnicy z Jarocina spisali się w konkurencji olimpijskiej, czyli walce sportowej. Na najwyższym stopniu podium, po trzech przekonujących zwycięstwach, stanęła Zuzanna Szymkowiak. Dwie walki wygrane i porażka w finale to natomiast dorobek srebrnej medalistki Anity Murawskiej. Jeden pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął również Nikodem Urban, który ostatecznie został sklasyfikowany na najniższym stopniu podium. Do rywalizacji przystąpiła jeszcze Anna Andrzejczyk, która przegrała swój pierwszej bój.

 

Dzięki zdobyciu kompletu trzech medali, zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin, wywalczyli kolejnych 8 punktów do Systemu Sportu Młodzieżowego, a tym samym przekroczyli w tej rywalizacji po raz kolejny magiczną granicę 100 punktów, nieosiągalną do tej pory dla innych klubów z terenu powiatu jarocińskiego.

- Po ubiegłym sezonie, bardzo urodzajnym w młodzików, występy w tej kategorii zakończył bardzo u nas liczny rocznik 2007 i do Bornego Sulinowa pojechała skromna, bo czteroosobowa ekipa złożona z zawodników urodzonych w roku 2008. Liczyłam jednak na ich dobry start, gdyż dwie dziewczyny Anita i Zuzia są już niezwykle doświadczonymi wojowniczkami, jak na swój wiek, gdyż cyklicznie od prawie dwóch lat startują w imprezach rangi Pucharu Polski, a również Ania i Nikodem nie byli żadnymi debiutantami, gdyż też mają za sobą kilka występów. Oczywiście na brawa zasłużyli wszyscy startujący, ale na te największe oczywiście medaliści, którzy nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i toczyli naprawdę świetne pojedynki. Teraz przed całą czwórką jeden z najgorszych, a zarazem najważniejszych momentów w taekwondo, jakim jest przejście z młodzika do juniora młodszego. Będziemy dużo pracy poświęcać na to, by odpowiednio przygotować się do startów w tej starszej kategorii wiekowej, bo już w październiku planowany jest pierwszy Pucharu Polski, w którym cała ekipa będzie miała szansę debiutu wśród starszych, nawet o dwa lata i bardziej doświadczonych zawodników - informuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

 


Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl